Poduszki z powietrzem biodegradowalne

 EKOLOGICZNE WYPEŁNIACZE PACZEK

     Opus Mini jest urządzeniem służącym do wytwarzania ekologicznych poduszek z powietrzem, z przeznaczeniem do wypełniania pustych przestrzeni w kartonie.

     Produkowane przez Opus-Mini wypełniacze do paczek  to jedno z najtańszych rozwiązań na polskim rynku. Koszt wyprodukowania 0,5m3 wypełniaczy jest około 4 krotnie niższy niż w przypadku zakupu gotowego wypełniacza w formie chipsów styropianowych, Skropaka czy wypełniacza typu Flopak.

 

 

     Oferowane urządzenie Opus-mini zasilane jest prądem zmiennym 230V i nie potrzebuje zewnętrznego kompresora. Jest bardzo wydajne i może  produkować poduszki z powietrzem z szybkością aż 160 sztuk na minutę.   Usytuowanie rolki folii w bryle urządzenia sprawia, że jest ono niewielkie i potrzebuje jedynie 0,1m2 powierzchni na postawienie go na regale, biurku lub specjalnym stojaku. Wymiary Opus-mini to zaledwie 35cm x 30 cm x 31cm.

     Dużą zaletą urządzenia Opus-mini jest jego cicha praca oraz prosta obsługa.  Urządzenie posiada zgrzewarkę folii z szerokimi paskami teflonowymi, które nie ulegają szybko zużyciu lub przepaleniu jak to ma miejsce w innych tego typu maszynach.

Element grzejny

     Uruchomienie urządzenia sprowadza się do włączenia włącznika głównego i naciśnięcia przycisku „start” na panelu sterowania. Opus Mini produkuje wówczas poduszki wypełnione powietrzem w ilości zadanej przez operatora.

Jeżeli będziemy chcieli zwiększyć ilość wdmuchiwanego powietrza lub podnieść temperaturę zgrzewania operator może to wykonać podczas pracy urządzenia, korzystając z poniżej prezentowanego panelu sterującego.

Panel sterujący w języku polskim umożliwia operatorowi urządzenia:

 • ustawienie żądanej  ilości poduszek, które Opus Mini ma wykonać w jednym cyklu,
 • wyboru rodzaju produkowanych wypełniaczy zależnie od założonej biodegradowalnej folii
 • zwiększanie oraz zmniejszanie temperatury zgrzewania
 • zwiększanie oraz zmniejszanie ilości  powietrza w poduszce

      Wszystkie operacje można wykonywać w trakcie działania urządzenia korzystając z przycisku „Select”. Dodatkowo w tzw. trybie serwisowym możemy ustawić jeszcze inne parametry pracy dostosowując urządzenie do warunków jakie panują w magazynie.

Poduszki powietrzne, produkowane są z biodegradowalnej folii HDPE, która zapewnia wysoką wytrzymałość i odporność na uderzenia. Prezentowane urządzenie Opus-mini daje operatorowi możliwość wyprodukowania poduszek w pięciu wielkościach:

 • Opus-Bio 10cm x 20cm x 500mb
 • Opus-Bio 20cm x 20cm x 500mb
 • Opus-Bio   5cm x 40cm x 320mb (maty)
 • Opus-Bio 16cm x 40cm x 320mb
 • Quilt maty BIO x 40cm x 260mb (maty)

 

Dzięki perforacji poszczególne poduszki można odrywać od siebie w dowolnym miejscu tworzonego łańcucha. Duża szybkość produkcji wypełniaczy umożliwia korzystanie z jednego urządzenia przez 2-4 osoby pakujące na dwóch, trzech stanowiskach.

Dane techniczne urządzenia Opus-Mini:

 • Prędkość wytwarzania poduszek: 160 poduszek (10 cm x20 cm) na minutę.
 • Wydajność w metrach sześciennych: 10 m3 na godzinę przy poduszkach 20 cm x 20cm .
 • Zasilanie prądem zmiennym: 230V.
 • Maksymalny pobór prądu: 140W.
 • Wymiary: 35cm x 30 cm x 31cm.
 • Waga  8.5 kg.

Urządzenie Opus Mini jest sprowadzane z Anglii i objęte jest w Polsce pełną gwarancją producenta, realizowaną w systemie „door-to-door” poprzez kuriera. Urządzenie posiada niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa oraz instrukcję obsługi opracowaną w języku polskim. Istnieje możliwość przetestowania urządzenia przed jego zakupem.

Oferowana zgrzewarka do poduszek z powietrzem jest od wielu lat obecne na rynku europejskim, co pozwoliło poddać ją wielu testom w różnych warunkach pracy. Dało to możliwość konstruktorom dopracowania szczegółów oraz poprawienia zauważonych usterek. Producent dołożył wszelkich starań, żeby urządzenie Opus Mini działało bezawaryjnie a jego serwis nie wymagał fachowej wiedzy.