Poduszki z powietrzem biodegradowalne

Czym zastąpić folię bąbelkową?

Papier ponacinany Wrap to ekologiczna alternatywa dla folii bąbelkowej zwanej także pęcherzykową.

Wrap papier, to produkt nowy, trafiający w potrzeby magazynów logistycznych, gdzie pakowanie folią bąbelkową musi zostać zastąpione materiałami ekologicznymi.

Folia bąbelkowa nie spełnia oczekiwań coraz to większej liczby ekologicznych i jest przestrzenna. Papier, jest nie tylko przyjazny środowisku naturalnemu, ale również jest dużo bardziej estetyczny oraz zajmuje mniej powierzchni magazynowej.

Papier zamiast folii bąbelkowej

Papier jako zamiennik folii bąbelkowej

Wypełniacz papierowy to znane od dawna rozwiązanie do uzupełniania pustych przestrzeni w paczce. Papier Wrap ma jednak dodatkową zaletę, jaką jest niewątpliwie możliwość rozciągania, jak również tworzenia struktury z 2D na 3D.

Z jednej rolki papieru o długości 250mb możemy uzyskać długość użytkową aż 450metrów bieżących. Co ważne zwiększa się również objętość papieru poprzez stworzenie poprzez nacięcia struktury 3D.

Dla wygody, podczas pakowania możemy używać urządzeń pomocnych podczas owijania papierem pakowanych towarów. Urządzenia do papieru nacinanego wyposażone są w hamulec umożliwiający rozciąganie papieru z właściwą siłą.

Urządzenie do papiery nacinanego

Długość papieru na rolce to 250metrów ale długość użytkowa to około 450 metrów.

Zalety

Papier nie powoduje zapylenia, jak ma to miejsce podczas używania urządzeń do nacinania starych kartonów. Wrap zajmuje mniej miejsca w magazynie niż folia bąbelkowa zwana pęcherzykową.  Urządzenie do papieru umożliwia pakowanie na stanowisku, bez potrzeby odcinania potrzebnej ilości materiału. Papier można odrywać ręcznie a folię bąbelkową trzeba odcinać nożykiem.

Chcesz wiedzieć więcej napisz do nas: biuro@opus-bio.pl