Poduszki z powietrzem biodegradowalne

      Zabezpieczaniem towarów i przygotowaniem ich do bezpiecznej wysyłki zajmujemy się od wielu lat. Chcielibyśmy podzielić się z Państwem zdobytym doświadczeniem i pomocnymi sugestiami odnośnie pakowania i ochrony produktu w czasie jego transportu.

Zapewne nie musimy nikogo przekonywać, że do zabezpieczenia każdego pakowanego przedmiotu powinno służyć opakowanie składające się z trzech podstawowych elementów:

 •  Mocnego kartonu będący zewnętrznym zabezpieczeniem. 
  • Jeżeli chodzi o opakowanie kartonowe to musi ono być na tyle sztywne, żeby nie uginało się pod naporem innych paczek, które kurier może na nim położyć. Przeważnie stosuje się opakowania trzy warstwowe, ale w przypadku pakowania elementów ciężkich proponujemy zastosować karton składający się z pięciu warstw. 
 •  Wypełniacza (wypychacza), dostosowanego do pakowanego towaru.
  • Wypełniacz ma za zadanie unieruchomienie towaru, przez co zapobiega jego przemieszczaniu się w kartonie. Oczywiście nie wszędzie sprawdzą się poduszki z powietrzem. Towary o ostrych krawędziach, lub bardzo ciężkie przedmioty lepiej będzie unieruchomić stosując chipsy styropianowe lub pocięty i zgnieciony karton. Jednakże 95% towarów z powodzeniem zabezpieczymy naszymi ulegającymi biodegradacji poduszkami. Ten rodzaj wypełnienia ma dużo więcej zalet od np. kartonu, który kurzy pakowany towar oraz ma dużo gorszą możliwość amortyzowania wstrząsów. Chipsy styropianowe natomiast są uciążliwe z uwagi na zajmowanie miejsca w magazynie, czas pakowania, jak również zaśmiecanie stanowiska przeznaczonego na pakowanie towarów. Z uwagi na wielkość pojedynczego chipsa może on również wpaść w źle zabezpieczone otwory pakowanych przedmiotów.
 • Wytrzymałej taśmy klejąca – najlepiej na kleju kauczukowym.
  • Jakość taśmy bywa bardzo często z uwagi na chęć obniżenia kosztów pakowania lekceważona. Jednakże podczas minusowych temperatur taśma na kleju akrylowym może się odklejać od kartonu pozostawiając go bez zabezpieczenia. Kupując taśmę zwróć uwagę na rodzaj kleju (polecamy, solvent, kauczuk naturalny), grubość folii użytej do jej wykonania, długość taśmy na rolce (podanie długości w yardach oznacza, że taśma będzie miała mniej metrów bieżących gdyż 1 yard to 0,9144 metra). Niektórzy stosują dodatkowe zabezpieczenie paczki owijając ją stretchem.

 

 

     

Poniżej przedstawiamy kilka metod zabezpieczania towarów w kartonie:

 • Przekładki – Stosowane są np. podczas pakowania szkła i porcelany, stanowią dystans pomiędzy pakowanymi elementami, i chronią je przed zarysowaniem powierzchni oraz potłuczeniem. Przekładki stosowane są przy pakowaniu kilku takich samych przedmiotów oddzielając poszczególne produkty od siebie. 
 • Owijanie folią – W przypadku delikatnych przedmiotów narażonych na porysowanie lub zakurzenia można owijać je folią lub umieścić w foliowym worku LDPE.
  Wypełnianie – Ma za zadanie unieruchomić pakowany przedmiot, zamortyzować ewentualne uderzenia i wstrząsy, oddzielić w przypadku kilku przedmiotów jeden od drugiego.
 •  Wypełniacze czy wypychacze do pakowania paczek stosowane przez wielu naszych klientów pozwoliły zmniejszyć koszty niechcianych reklamacji. 

 

 Warto stosować również oznaczenia na paczkach wskazujące, gdzie jest góra, że towar może ulec potłuczeniu (tzw. uwaga szkło), informujące że towar nie może być namagnesowany lub też że jest mało odporny na warunki atmosferyczne.